CrazYD


 
AnasayfaPortaLGaleriSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Heroes

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Heroes   Çarş. 23 Tem. - 16:20

Son zamanlarda sıradan görünen bir grup birey ancak “özel” kelimesiyle tanımlanabilecek olan bazı yeteneklerini ortaya çıkardılar. Şimdilik bunun farkında olmasalar da, bu bireyler sadece dünyayı kurtarmakla kalmayıp onu sonsuza dek değiştirecekler. Bu sıradanlıktan olağanüstülüğe dönüşüm bir gecede meydana gelmeyecek. Her hikâyenin bir başlangıcı vardır.’’ Sözüyle başlıyor dizimiz.

Hepsi de önceden sıradan bir hayat yaşayan, bazıları farklı arayışlar içerisinde olan, bazıları ise normal hayatlarını sürdürmeye çalışan normal birer insandı, ta ki bir gün; aslında çok farklı bir kader için seçildiklerini ve kendilerine hayal bile edemeyecekleri yetenekler verildiğini öğrenene kadar.

Aralarından hiçbiri bu yeteneklerini nasıl kazandıklarını ve bu yeni güçleri ile ne yapmaları gerektiğini bilmiyordu, hayal bile edemeyecekleri şeyler yapabiliyorlardı, uçabiliyor, geleceği resmedebiliyor, zamanı durdurabiliyor, zamanda yolculuk edebiliyor, düşünceleri okuyabiliyor, katı cisimlerin içinden geçebiliyorlar ve daha bizim bile bilmediğimiz yeneklere sahip bir çok yeni kahraman dünya üzerinde kaderlerini, seçiliş amaçlarını ve yapmaları gereken şeyi arıyorlardı. Kötülük için kullanılmak istenildiğinde ölümcül sonuçlar doğurabilecek, iyilik için kullanılır ise muazzam şeyler yapabilecek güçteydiler. Ama asıl sorular hangisini yapmakla görevlendirilecekleri, asıl amaçlarının ne olacağı, neden bu güçlere sahip oldukları, ve onlardan istenenin aslında ne olduğu ?

Bu ve bunun gibi cevabını henüz bilmediğimiz bir sürü sorunun peşinden gidiyoruz hikayeyi izlerken; insan DNA’sının geçirdiği bir evrimin bir parçası olarak karşımıza çıkan bu özel insanların asıl kaderlerini onlar ile birlikte öğreniyoruz.

Oyuncular..


Claire BennetDizinin ana karakterlerinden biri. Güçlerini öğrendiği andan beri ailesi de dahil olmak üzere güçlerini saklamaya çalışan, hızlı hücre yenilemesi sayesinde ölmeyen, sadece kafasının arka tarafındaki merkez hücreye zarar vermeden hiçbir şekilde öldürülemeyecek bir karakter.Dizide liseli bir amigo kızı canlandıran Odessa Tx ta ailesi ile yaşıyordu.

Karakter Geçmişi


Sezon 1 ve sezon 2 de olayların sürekli üvey babası ve güçleri sayesinde içinde olan Claire dizinin ilk sezonunda sıradan bir lise öğrencisi ve amigo kızı canlandırıyor. Bir kaza sonucu düşüyor ve bacağını kırıyor,sonrasında bacağını tekrar yerine takip normal olarak devam edince buna inanamıyor ve yakın arkadaşı Zach ile bunu denemeye başlıyor. Claire nin gücünü bilen ve ölümsüzlük için sürekli peşinde olan Sylar, dizinin ilk sezonunda neredeyse hep arayışta. Dizide Mr Bennet in kızını şirkete vermeden olayların dönüşünü anlatıyor.

Unutulmayan Sözleri

- Hediyen, Beni bununla çağarabilirsin. - Bununlamı çağıracağım??? - Ben seni duyarım. - Claire, The Haitian (Godsend)

- Gelecek kaçınılmazdır. Gelecek daha yazılmadı.. - Claire (to Angela and Nathan) (How to Stop an Exploding Man)

- Paraşütsüz serbest düşme yapabilirmisin?? - Uçaksız serbest düşme yapabilirmisin?? - West, Claire (Kindred)


Özellikleri

Yetenek : Kendini iyileştirme, hücrelerini yenileyebilme.
Meslek Öğrenci, amigo kız..

Noah Bennet


Claire'in üvey babası. Dizinin ana karakterlerinden biri ve şimdiye kadar yayınlanan 32 bölümde de oynayan 3 karakterden biri(Noah(türkçesi nuh),Claire ve Mohinder).Gerçekte şirket için çalışan ancak Primatech kağıt şirketinde çalıştığını gösteren,ailesininde öyle bildiği, dizide kızı ve ailesi için herşeyi göze alabilecek bir karakter.


Karakter Geçmişi

Dizinin ilk bölümünden beri sürekli olayların içinde olan, neredeyse bütün karakterleri tanıyan, güçlerini bilen, hatta ilk bölümlerde kötü adam bumu diye düşündüğümüz karakter. Sandra ile evli ve gerçek oğlu Lyle. İlk sezondaki evleri Odessa TX idi.

Unutulmayan Sözleri

"Ben sadece kağıt satıcısıyım.." Polisler arama yapmaya geldiğinde Mr. Bennet, matt Parkman a söyledi. ( Company man )

"Ben ne düşünüyorum parkman?" "Senin son düşündüğünü" Mr. Bennet (Thompson dan) (Company Man)
Özellikleri

Yetenek :Yok
Gerçek adı :Noah Bennet
Yaş :44
Meslek :Kağıt fabrikası çalışanı.
Çocuk Claire Bennet (evlatlık) ve Lyle Bennet

Peter PetrelliPeter Petrelli, Heroes dizisi karakterlerindendir. Belirli bir menzil içindeki diğer süper kahramanların güçlerini kopyalama ve daha sonra da tüm bu güçleri, kopyaladığı kişilerden bağımsız olarak kullanabilme yeteneğine sahiptir. Sylar'ın yeteneğine bir bakıma benzer bir yetenek taşıdığı için onu yenebilecek tek kahraman olarak görünmektedir. Diğer gücü olanların yetisini DNA'sına kopyalayarak bu olayı gerçekleştirir. İstem dışı felaketlere yol açabilir.


Karakter Geçmişi

Sezon Bir


Peter Petrelli hastabakıcı, ilginç rüyalarında uçabiliyor. Sonra, o bir binanın üstünde duruyor, kendini aşağı atıyor, ve erkek kardeşi Nathan'la karşılaşıyor, o aynı zamanda uçabiliyor. Peter sonunda öğreniyor onun gücü tanıştıklarının güçlerini absorbe etme yeteneği. Peter Mohinder Suresh'i ziyaret ediyor, bakıyorki Aktif Evrim'in yazarı . Peter ve Mohinder metroda iken, zaman duruyor, ve Peter'a bir Japon geliyor, "[[ponpon kızı kurtarmalısın, sünyayı kurtarmalısın]]."

Özellikleri

Yetenek : Düşündüğü güçlerini taklit edebilme, yakınındaki güçleri kopyalama.
Yaş 26
Meslek :Hastabakıcı
Ebeveyn :Angela Petrelli (anne),
Kardeş :Nathan Petrelli (ağabeyi)
Akrabalar :Claire Bennet (yeğeni)

Niki SandersOğlu Micah Sanders ile birlikte yaşamakta ve geçimini striptiz ile sağlamaktadır. Eşi D.L. Hawkins ile agresif olan ikinci kişiliği Jessica'dan dolayı karmaşık bir hayatı vardır. Jessica olayların üstesinden şiddet ile kolayca başa çıkabilirken, kendi kişiliği daha müşfik bir yapıda aile hayatını öne almaktadır.Jessica ise Niki'nin ölen kız kardeşidir.2. Sezonda başka kişiliklere bürünür. Bu üzden eşi D.L ölür. Tedavi olur. Matt'ın babası şirkete saldırdığında onu kandırır . Virüsü son onda kendine enjekte eder. 2. sezonun son bölümünde hayatını kaybeder.Özellikleri

Yetenek :Enhanced Strengh

* Çift Kişilik
Niki: Kendi halinde anne
Jessica: İnsanüstü kuvvete sahip, intikamcı.

Gerçek adı :Nicole "Niki" Sanders
Yaş :33
Meslek :Striptizci, kiralık katil >>> Jessica iken.
Ebeveyn Hal Sanders (baba)
Çocuk Micah Sanders (oğlu)
Kardeş Jessica Sanders (ikizi)
Akrabalar Paulette Hawkins (kaynanası)

Mohinder SureshHiçbir özel gücü yoktur.Süper güçleri olan insanları araştıran ölen babasının izinde New York'a gelen Mohinder bir takım belgelerin ışığında onları araştırmaya başlar. Neden böyle olmuşlardır ve amaç nedir. Sylar'ın isim değiştirerek buluştukları zaman önce onu tanıyamaz ancak hedefleri ortaktır; bu insanlar ulaşmak. Sylar isimli kişinin yaptıklarını bilen Mohinder onu keşfeder ama mücadeleden mağlup ayrılır. Değiştirilmesi gereken gelecekte ise başkan Nathan Petrelli ile çalışmaya başlayacaktır.

2.sezonda sadece hero lari Very Happy etkileyen fakat sonra mutasyon gecirip dunyayi kasip kavuran virusun herolar icin olan antikorunu tasir.

Özellikler

Yetenek :Yok
Yaş :34
Meslek :Genetik profesörü (Hindistan)
Taksi Şöförü (New York City, ABD)
Ebeveyn :Chandra Suresh (baba)
Kardeş :Shanti Suresh (ablası)


En son T-Bag tarafından Perş. 24 Tem. - 12:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Çarş. 23 Tem. - 16:23

Nathan PetrelliNew York şehrinde senatörlüğe aday olan Petrelli uçma yeteneğine sahipdir. Başlangıçta yeteneğini inkar ediyor ve kardeşi Peter Petrelli'nin bu yöndeki sorularını yanıtsız bırakıyor gözükse de uçma yeteneği zamanla gözler önüne serilir. Senatör adaylığı nedeni ile herkese mesafeli gözüken Nathan'ın aslında pek çok karakterle bir şeklide bağlantısı vardır. Claire'in babası, Niki'nin sevgilisi gibi rolleri değişik bölümlerde canlandırılmaktadır.Bazende aile babası olur. İleri dönemde Amerika Başkanlığı Isaac Mendez tarafından resmedilen Petrelli her ne kadar başkan olabilse de bu durum başka kaosların oluşmasına sebep olmuştur.

Unutulmayan Sözleri

Sen amigo kızı kurtardın, biz de dünyayı kurtarabiliriz." Nathan Peter'a söyledi. How to Stop an Exploding Man

Özellikleri

Yetenek : Uçma yeteneği.
Meslek :Politikacı, senatör adayı.
Ebeveyn :Angela Petrelli (anne)
Çocuk :Claire Bennet (biyolojik kızı)
Simon Petrelli (oğlu)
Monty Petrelli (oğlu)
Kardeş Peter Petrelli (kardeşi)


Hiro NakamuraZamanı bükebilme, dondurma, teleportasyon gibi yetenekleri olan Hiro geleceğine ait olayları Isaac Mendez'in yarattığı bir çizgi romanda görür ve olayların gelişimi ile kendini dünyanın kurtarılmasında sorumlu hisseder. Neşeli yapısı, çabuk bedbinliğe kapılması ve sadık dostu Ando Masahashi ile birlikte dizinin en sivrilen ve sevilen karakterlerindendir. Gelecekteki hali ile karşılaşması ve onunla ismine hitaben "gelecekteki ben" diye konuşması, Ando'nun bir patlama nedeni ile ölmesi nedeni ile bu patlamayı engellemek için geriye dönüş çabaları ilerleyen bölümlerde göze çarpmaktadır.

Karakter Geçmişi

Birinci Sezon

Hiro gücü ortaya çıktığında, Yamagato Industries de çalışıyordu. Arkadaşı Ando yu ikna etmeye çalışıyordu ama başarısızdı. Japonya da büyüyen yorgunlukla, New York'a 5 hafta sonrasına ışınlandı. 9th Wonders! topladı ve Isaac ın ölmüş bedenini gördü, Patlama dan kaçtı ve şimdiki zamana döndü. Yeteneğine Ando yu inandırdı, ve Las Vegas a gittiler. Kumardaki hilelerden sonra, arkadaşlar tartışmadan sonra yolları ayırdılar, ve Hiro lokanta da Nathan la tanıştı , ona geleceği anlattı. Las Vegas a döner ve Ando yla buluşur, high rollera yardım etmeyi bıraktıktan sonra, o öldürülene kadar onu dolandırdılar. D.L. e kadını kurtarmaya yardım ettiler, ve Burnt Toast Diner a vardılar, orada Hiro'nun garson kıza kanı kaynadı. Kız sonra öldürüldü, ve Hiro zamanda yolculuk yaparak onu kurtardı.

Geçmişte 6 ay öncesine gitti, ve durmadan Charlie ye onun eli kulağında kaderini anlatmaya çalıştı. Nasılsa, ona aşık oldu, ve visa versa, ve Hiro gücünü 1,000 origami turnası katlayarak kanıtladı. Japonya ya gitmek için hazırlandılar, when they lean in for a kiss - sadece hiro Yamagato Industriesın terasında göründü .
Araç ve Gereçleri

Eskiden

* 9th Wonders! Sayı #14-- Gelecekten dönüşünde getirdi.
* Ando'nun kılıcı--Sylar a saplamak için kullanıldı.
* Hiro ve Dinazor resmi--delivered to Mr. Linderman to gain access to Linderman's archives
* Nissan Versa--LAX dan Hiro ve Ando tarafından kiralandı.
* Takezo Kensei'nin kılıcı--Hiro güçlerini toplayacağına inandı ; Linderman ın arşivinden çalındı.

Unutulmayan Sözleri

"Yatta!"

Özellikleri

Yetenek :Uzay-zaman bütünlüğünü etkileyerek;
* Zamanı dondurma
* Zaman yolculuğu
* Teleport
Yaş 24
Meslek : Ofis çalışanı
Ebeveyn : Kaito Nakamura (baba)
Ishi Nakamura :(anne)
Kardeş: Kimito Nakamura (kız kardeş)

Matt ParkmanMatt Parkman eşi ile sorunları olan bir polis memurudur. Aynı zamanda iş yerinde de terfisi ile ilgili ciddi problemler yaşamaktadır. Bu arada gizli gücünü keşfeder. Karşıdakinin düşüncelerini okuyabilmektedir. Zaman zaman nice badirelerin atlatılmasında faydalı bir güç olarak görünse de bu özellik dizinin ilerleyen bölümlerinde yaşanan cepheleşmelerde Matt Parkman sanki bu gücünü kötü adamların lehine kullanıyor gibi nitelendirilecektir.

Özellikleri

Yetenek :Telepati
Gerçek adı : Matthew Parkman
Yaş :35
Meslek :Polis memuru

SYLARSylar sıradan bir saat tamircisi iken güçlerini keşfeder ancak onları kendi istediği biçimde kullanmak ister. Zira süper güçleri olan diğer kişileri öldürerek onların güçlerini ele geçirmektedir. Bunu da vahşi bir şekilde beyinlerini çıkarak yapmaktadır.İlk olarak bir adamın telenikesis gücünü almıştır. Bir dönem süper güçleri olanları bulmak için Mohinder Suresh'in yanına değişik bir kimlikle yanaşır.Kulağının her şeyi duyması yeteneğine sahip olan kadını öldürmesiyle,Mohinder tarafından fark edilir. New York'da olabilecek gelecekteki nükleer patlamanın da onun sebebiyle olduğu söylenmektedir.Sezon 1'in sonunda Hiro Nakamura tarafından Takezo Kensei'nin kılıcıyla yaralanır fakat kaçmayı başarır. 2.Sezonda güçlerini kaybetmiş olarak tekrar ortaya çıkar.Fakat sezon finalinde güçlerini almaya başlar.


Karakter Geçmişi

Birinci Sezon

For an episode-by-episode summary, see Sylar: Season One History.

Mohinder Suresh Sylar'ın, babasının araştırmasıyla ve Chandra artık Sylar ile daha fazla görüşmek istemediğine karar verdiğinde gerçekleşen babasının ölümüyle muhtemelen bir ilgisi olduğunu keşfeder. Bu arada, Sylar ele geçirebileceği kadar çok güç kazanmanın arayışındadır--Walkerları kendi evlerinde, sonra da Charlie Andrews'ı çalıştığı yerde öldürür. Union Wells Lisesi'nin Eve Dönüş partisinde, Sylar Claire Bennet'in gücünü araya Peter Petrelli girdiğinden ele geçirmekte başarısız olur. Bunun yerine, Şirket tarafından yakalanır ve geçiçi bir süre için Primatech Paper Şirketinde mahkum edilir, ta ki oradan kaçana, ve bunu yaparken de yoluna çıkan Eden McCain'i ve diğerlerini öldürene kadar.

Altı ay öncesinde, Chandra Suresh Gabriel Gray ile tanışır ve ona araştırmasından bahsederek potansiyelini keşfetmesine yardımcı olur. Gabriel Brian Davis'i öldürür ve onun telekinezi gücünü alır. Şimdiki zamanda ise Sylar, Mohinder Suresh'i taklit ederek Zane Taylor'ın sıvılaştırma gücünü ele geçirir. Sonra da Mohinder'in yardımını elde etmek için Zane'i taklit eder. Mohinder, Sylar'ın gerçek kimliğini keşfeder, ama Sylar çoktan Dale Smither'ı öldürmüş ve gücü olan gelişmiş duyma gücünü kazanmıştır. Mohinder Sylar'ı uyuşturmayı ve vurmayı dener, ama başarılı olamaz.

Sylar daha sonra Isaac'i dairesinde öldürür ve Isaac'ın yeteneği olan öngörü gücünü kazanır. Bir imgede kendisinin neden olduğuna inandığı bir patlama gördükten sonra, annesini ziyaret eder. Sylar kazayla onu da öldürse de, bu olay onun her şeyi yapabileceğini, hatta istese başkan bile olabileceğini fark etmesine yardımcı olur. Sylar Ted Sprague'i öldürür ve radyoaktivite yayımı gücünü elde eder. Sonra Kirby Plazada Peter Petrelli, Matt Parkman, Niki Sanders ve Hiro Nakamura ile yüzleşir. Hiro öne çıkar ve Ando'nun kılıcı'nı saplayarak görünüşte Sylar'ı öldürür, ama Sylar'ın bedeni arkasında sadece lağım deliğine doğru uzanan bir kan izi bırakarak gözden kaybolur.
Kindred-Akrabalık

Sylar bir plajda "Michelle"'nin yanında uyanır. Kız; Sylar'a illüzyon yapabildiğini ve Sylar'ın midesine yaptıkları ameliyattan dolayı orda dikiş bulunduğunu ve onların açılmaması için hareket etmemesini söyler. Onu New York'tan "kaçırdığını" ve çalıştığı kişilerin yaralarını tedavi ettiğini söyler. Sylar gerçeğin ne olduğunu görmek ister, ve "Michelle" de derme çatma bir tıbbi tesis gösterir. Sylar hareket edecek kadar iyileştiği zaman, güçlerini kullanmayı dener, ancak beceremediğini fark eder. Candice ona "işini kolaylaştırarak" yeni güçler kazanmasına yardımcı olacağını söyler ve kendi gücünü gösterir. Merakı cezbedilen Sylar, Candice'ın planını kafasına bir bardakla vurarak yarıda keser. Sonra onu öldürür ve gücünü almaya çalışır, fakat kullanamaz. En sonunda ilk kez binayı terk eden Sylar, görüldüğü kadarıyla başka hiçbir insan ayağının değmediği bir tropik ormanın tam ortasında bir yerde olduğunu keşfeder.
Kindness Of Strangers-Yabancıların Nezaketi

Meksika'da, Derek, Maya, ve Alejandro Sylar'ı yolun ortasında yatar halde bulurlar. Onu arabaya alırlar, ve Sylar arabada Maya ve Alejandro'ya Chandra Suresh'i tanıdığını söyler. Kendisini Gabriel Gray olarak tanıtır.

Bir gazete bayiinde, Derek Maya ve Alejandro'yu aranan katiller olarak gösteren bir gazete fark eder. Sylar Derek'e polisi aramasını söyler, ama Derek arka odaya giderken, Sylar onu takip eder ve öldürür.

Arabaya döndüğünde, gazeteyi göstererek Maya ile yüzleşir. Maya kendisinin bir suçu olmadığını söyleyince, Sylar Derek'in polisi aradığını iddia eder, ve böylece Maya ağlamaya başlar, ki bu da yeteneğinin harekete geçmesine neden olur. Sylar kötüleşmeye başlar ancak Alejandro kız kardeşinin yeteneğinin etkilerini tersine çevirmeyi başarır. Sylar iyileşir, onlarla bir bağ kurabildiğini söyler ve Derek'in arabasını kullanarak onlarla beraber yoluna devam eder.
Graphic Novel:Molly's Dream

Molly Sylar hakkında bir kabus görür; Molly devasa bir hamamböceği tarafından gökyüzünden aşağı atıldıktan sonra, gökyüzünden düşen dev sembollerden kaçmaya başlar. Sonra da beynini almak isteyen Sylar'ın ta kendisi tarafından yolu kesilir. Molly Sylar'ın gerçek olmadığını fark eder, ancak bunu ona söylediği anda, Sylar binlerce hamamböceğine dönüşür.

Unutulmaz Sözler

"When I was a kid ... I used to wish some stranger would come and tell me my family wasn't really my family. They weren't bad people, they were just ... insignificant. And I wanted to be different. Special. I wanted to change. A new name, a new life. The watchmaker's son ... became a watchmaker. It is so futile. And I wanted to be ... important."

- Sylar (to Chandra Suresh) (Six Months Ago)


"My name is Sylar!"

- Sylar (to Noah) (Fallout)


"That sound in your heart, what is it?"

"Murder."

- Dale, Sylar (Unexpected)


"This is usually the part when people start screaming."

- Sylar (to Isaac) (.07%)


"Mom -- Mom, don't. Don't, it's just... maybe I don't have to be special. That's okay to just be a normal watchmaker. Can't you just tell me that's enough?"

- Sylar (to Virginia) (The Hard Part)

Özellikler

Yetenek :Karmaşık sistemleri analiz eder. Sezgiyle herhangi birşeyin nasıl çalıştığını eğitim almadan anlar.
Gerçek adı :Gabriel Gray
Takma adı: Sylar
Yaş :24
Meslek :Saat tamircisi
Ebeveyn :Virginia Gray (anne)

D.L. HawkinsCisimlerin içinden geçebilme yeteneği olan Hawkins'in Niki Sanders ile olan birlikteliği başlarda Niki'nin çift karakteri nedeni ile zorluklarla karşılaşmıştır. Oğulları Micah Sanders'da da bazı güçler olduğunu keşfetmeleri uzun sürecektir.2 Sezonda Niki'yi California'da bir bardan kurtarmaya çalışırken öldürülmüştür.

Özellikleri

Yetenek :Cisimlerin içinden geçebilme
Yaş :31
Meslek :İnşaat işçici.
Ebeveyn :Paulette Hawkins (anne), Hal Sanders (üvey baba)
Çocuk :Micah Sanders


En son T-Bag tarafından Perş. 24 Tem. - 12:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Çarş. 23 Tem. - 16:53

Micah SandersMicah, Niki Sanders ve D.L. Hawkins'nin çocuğudur. Elektronik eşyalara hükmetme yeteneği olmasına karşın dizinin uzun bir bölümünde bu yeteneği ile ilgili olaylara yer verilmemiştir.Ayrıca Elektronik eşyalarla konuşabilir.

Karakter dizide, Noah Gray-Cabey tarafından canlandırılmıştır.

Özellikler

Yetenek :Elektronik eşyalara hükmedebilme. Teknopati.
Yaş :10
Ebeveyn :Niki Sanders (anne), D.L. Hawkins (baba)
Akrabalar Jessica Sanders (teyze), Hal Sanders (dede), Paulette Hawkins (babaanne)

Isaac Mendezizide ilk bölümlerde kilit noktada gözükmektedir.Gücü ise 'geleceği çizebilmesi'dir. Olayların nasıl gelişeceğine ait yaptığı resimler ve çizgi romanlar bir yandan da seyirciyi olayın nasıl o şekle dönüşeceği konusunda düşündürmektedir. 19. bölümde Sylar tarafından öldürülmüştür.

Unutulmayan Sözleri

"Bu Şehir beni kendine çekti. Hayatımı iyisiyle , kötüsüyle burada yaşadım.Güzellikler.Kötülükler.Sen.Ve şimdi , eğer durduramazsam bunların hepsi yok olacak."

- Simone Deveaux'a söyledi (Distractions)

"Önemli Değil.Sonunda bu olaydaki rolümü kavradım--burada seninle birlikte ölmem gerekiyor--ama seni nasıl öldüreceklerini ve bombayı nasıl durduracaklarını gösterdikten sonra.Sonunda kahraman olabileceğim."

Özellikler

Yetenek :Geleceği resmedebilme.
Yaş :28
Meslek :Ressam, çizgi roman yazar


Simone DeveauxHeroes dizisinin bir karakteri olan Simone'u pek çok izleyici iki erkeğin arasını bozduğu için sevmemektedir. Herhangi bir özel gücü yoktur. Isaac Mendez in esrar kullanması sebebiyle ayrılmış, babasının bakıcısı Peter Petrelli ile tanışmış ve sevgili olmuşlardır. Isaac Mendez tarafından kazayla öldürülmüştür. Dizinin gelişimine katkıları olmuştur.

Özellikleri

Yetenek :Yok.
Yaş :28
Meslek :Sanat eserleri ticareti.
Ebeveyn :Charles Deveaux


En son T-Bag tarafından Perş. 24 Tem. - 12:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Çarş. 23 Tem. - 17:04

Ando MasahashiŞablon:Asian Text Ando Masahashi Hiro Nakamura'nın iş arkadaşı. Başlangıçta Hiro'nun güçlerine şüpheyle yaklaşsa da daha sonra tamamen inanmaktadır. Ando ayrıca Niki Sanders'ın lasvegasniki.com adresli web sitesinde "Huggerz69" kullanıcı adıyla üyedir ve Hiro'dan şakacı bir tavırla kendisini(Hiro'yu) kadınlar tuvaletine ışınlamasını ister. Hiro, daha sonra güçlerini kanıtlar ve kendisiyle birlikte "kader"lerini yerine getirmek için kendisiyle Amerika'ya gelmesi konusunda Ando'yu ikna eder.

Karakter Geçmişi
1. Sezon


Hiro, zamanı bükebildiğini Ando'ya anlatırken Ando çalışıyordu. Ando buna inanmadı ve Niki'yi webcamda izlemeye devam etti. İşten sonra Hiro ile birlikte bara gittiler. Ando, Hiro'dan kendisini kadınlar tuvaletine ışınlamasını istedi. Hiro'nun bunu yapmasına rağmen Ando halen inanmadı. Hiro geleceğe varıp, Ando'dan yardım istediğinde; Ando, Hiro'nun haftalardır olmadığını söyledi.

Hiro, normal zamana döndüğünde 9th Wonders! isimli çizgi-romanda Ando ile yaşayacaklarını gösteren karikatürleri gösterip kendisiyle New York'a gelmesini istedi. İkili Los Angeles'a uçup oradan otomobille Las Vegas'a geçtiler. Vegas'ta Ando, Hiro'yu kumarda hile yapması için ikna etti. Yanlış kişilere çattıklarında ikili dayak yiyip Fly By Night Diner isimli mekandan atıldılar. Ando, hatasından dolayı Hiro'yu suçlayıp ondan ayrıldı ve Niki'nin evine gitti. Niki, Ando'ya gitmesini söyleyince Ando, Hiro'yla macerasına dönmek zorunda kaldı. Ressam Isaac'a ulaşmak istediler ancak Peter'in Hiro için olan mesajını dinlediler öncelikle.

Özellikler

Yetenek: Yok
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Perş. 24 Tem. - 12:28

Angela PetrelliAngela Petrelli Şirket kurucularından birisidir. Peter ve Nathan'nın annesidir.

Karakter Geçmişi

Four Months Ago...

Angela oğlu Nathan'nı Peter'in patlamasından sonra hastane odasında ziyaret eder. Orada Heidi Petrelli yi bulur ve ona dışarıda Petrelli ailesinin bir kara sırrı olduğunu anlatır.

Unutulmayan Sözler

"Hırsızlık yapmanı gerektirecek kadar ihtiyacın olan şey ne olabilir? Boşver. Bilmek istemiyorum."

"Çorap."

- Nathan, Angela (Genesis)

Özellikleri

Yetenek: Yok
Evlenme tarihi: 1965
Yaşadığı yer :New York, NY
Children :Nathan Petrelli, Peter Petrelli

Sandra BennetSandra Bennet, Claire Bennet'ın üvey annesidir. Noah Bennet'la evli ve eşi ve iki çocuğuyla Costa Verde, CA da yaşıyor. Pomeranya Köreği yetiştiriyor. Bunlardan birisi ev hayvanı olan Mr. Muggles.

Özellikleri

Yetenek: Yok
Yaşadığı yer :Eskiden Odessa, TX
Şu anda Costa Verde, CA
İş :Gösteri köreği yetiştiricisi
Eşi : Noah Bennet
Children Claire Bennet (evlat edinilmiş), Lyle Bennet

Molly Walker
Karakter Geçmişi

Lizards

Mohinder Suresh New York Şehrindeki apartmanına döner ve Molly ile Matt Parkman'ı uyurken görür.Büyük olasılıkla Molly tarafından çizilmiş olan gözleri ve sembol'ü, not alır.
Kindred

Matt apartman'da kim olduğuna bakarken Molly uyuyordur.Bir kaç dakika sonra o uyanır ve Mohinder evde olduğu için çok sevinçlidir.

Özellikleri:

Yetenek: Düşündüğü İnsanları Bulabilme
Yaşadığı yer :Eskiden Los Angeles, CA da müstakil ev,
Şu anda Mohinder Suresh'in dairesi Brooklyn, NY
Parents James Walker (Sylar tarafından öldürüldü )
Bayan Walker ( Sylar tarafından öldürüldü )
Parents ( kısmen Very Happy ) Matt Parkman,
Mohinder Suresh


Adam MonroeTakezo Kensi olarak tanıdığımız daha sonra Hiro'ya olan öfkesi yüzünden 2.sezon 7. bölümde beklenmedik biçimde karşımıza çıkan Heroes karakteri.

Özellikleri

Yetenek: Doku Yenilenmesi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Perş. 24 Tem. - 12:51

Bob BishopRobert Bishop, genellikle Bob diye bilinir, Şirket in işletme sorumlusu ve kurucularından biri ve simya gücüyle evrimleşmiş insanlardan birisidir.

Özellikleri

Yetenek : Bende çözemedim henüz ama sanırım dokunduğunu altına çevirebiliyo Very Happy ( veya maddelerin yapısını değiştirmek desem daha uygun )
İş :Şirket işleyişinin başkanı
Primatech Paper da Bölgesel satış yöneticisi (kılıf)
Child :Elle (kızı)

Elle BishopElle Bishop Şirket ajanı ve Şirket in kurucu üye sinden biri olan Babası nın emri altında evrim geçirmiş insaları arıyor. Elle'in yeteneği ise şimşek.
Bu aralar favori karakterim kendisi Heroes'ta Very Happy

Özellikleri

Yetenek: Şimşek
Yaş :24
Doğum tarihi :1983
İş :Şirket Ajanı
Parent :Bob Bishop

Maya HerreaYeteneğini benimde kavrayamadığım Syların yeni ''oyuncağı''.. Bilinen sadece ağladığında veya paniklediğinde gözlerinin kapkara olması, siyah gözyaşlarının akması etraftaki herkesin ölmesi.Mr. Linderman''Daniel Linderman’” Las Vegas da bulunan otel ve kumar endüstri üzerine olan ama Şirketin kanunsuz işlerini kapatmak için kurulmuş Linderman Grup’un kurucusu olan alışılmadık bir işadamıdır. Ayrıca Linderman Şirket Kurucularından birisidir. Buna rağmen, çok acı ve taribe neden olmuş birisidir. Evrimleşmiş insan yeteneği ise iyileştirmedir.

Karakter Geçmişi

Genesis

Nathan Petrelli, New York taki ofisinden seçim kampanyası için Linderman’ı arar.

Niki Sanders Linderman’nın parasına ihtiyaç duyar, ama geri ödeyemez. Linderman ödünç verdiği parasını geri almakta kararlıdır, ilk olarak Sanders ların evine Linderman’nın haydutları iki haydut gönderir.
Don’t Look Back

Niki Tina ‘ya haydutları anlatır, ve Linderman ne olursa olsun onların ölümlerinden kimin sorumlu olduğunun izini sürecektir. Niki kaçmaya karar verir.

One Giant Leap

Linderman Niki’yi geri getirmek için rüşvet verdiği polis memurlarını gönderir.

Jessica ve D.L.’in ekibi Primm’deki Linderman’nın spor kitabıındaki kasadaki paraları çalarlar.
Nothing to Hide

Simone Deveaux, Peter Petrelli’ye Isaac Mendez’in kayıp resimlerinin Linderman tarasından çalışnıdğını söyler. Nathan kardeşi için resimleri geri alamaya kalkışır. Bu olayı telefonda Linderman’la konuşur. Linderman resimleri Simone’nın galerisine gönderir.

Özellikleri :

Yetenek : Şifa Very Happy
Date of death Kasım 7, 2006 ( D.L. tarafından öldürldü )
Yaşadığı yer :Las Vegas, NV
İş :Linderman Grupun Kurucusu ve CEO'su
Şirketin bilinen Kurucularındandı ve Lideriydi.
Eskiden U.S. Askeri doktoru
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Perş. 24 Tem. - 13:02

West RosenWest Rosen California da Costa Verde Lisesinde öğrencidir. Aynı zamanda uçabilme yeteneğiyle evrimleşmiş insandır.

Özellikleri

Yetenekleri :Uçma
Yaşadığı yer :Costa Verde, CA;
Eskiden St. Louis, MO
İş :Öğrenci
Ex sevgilisi : Eskiden Claire Bennet

Alejandro HerreaYeteneği olup olmadığını anlayamadığım fakat Sylar tarafından öldürülen Maya'nın abisi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Perş. 24 Tem. - 13:13

Heroes vs. Lost

Giant magazine‘de; “Heroes Kicks Lost’s Ass: And Here’s Why” kibar çeviriyle “heroes lost‘u nasıl da solladı geçti : ve nedenleri” isimli 10 maddeden oluşan bir yazı yayınlandı. nedenlerin her birine katılmamakla birlikte, bazılarının doğruluğu olduğunu düşündüğüm için paylaşmak istedim. 10 madde kısaca aşağıda, beyaz ile yazılmış olanlar ise bnm yorumlarım Very Happy

1. süper kahramanlar harikadır ve insana “vaay” dedirten bir çok eylemleri vardır. ama lost’da sadece arada bir vaay dedirten anlar var. bu olaylarda pek tahmin edilebilir ve anlaşılabilir değil. (aynen özellikle sylar tedin yeteneğini aldığında bi çatı üstünde denerken insan ''vayy' demeden kendini alamıyor Very Happy )

2. lost’da çok fazla hikaye var. belki bu heroes’unda başına gelecek ama şimdilik tüm hikaye bağlantılı gidiyor. plajdakiler ve others kısımları ile ana hikaye bölündü ve bu dizinin akışının yavaşlamasına neden oluyor. ( aynen, konu o kadar karıştıki yeni episode izlerken önceden neler olduğunu hatırlamak zor )

3. heroes sizi ultra rahatsız edici, tahmin edilebilir, her bölümde karşınıza çıkan ve hep mutsuz sonlarla biten geçmişe dönüşlere boğmaz. ( bazen flashbacklar cidden kasıyo ama seviyorum ben onları Very Happy )

4. heroes’da kutup ayıları yoktur. evet, hiro’nun kılıcı var ama o zamanda yolculuk eden bir kişi.

5. seksi kız faktörü : kate , çift kişilikli striptizciye ve amigo kıza karşı kaybetti. ( nikiyi bilememde claire çocuk kalır Kate'nin yanında. )

6. others iyice alias’daki sd-6 grubuna benzedi. iyiler mi kötüler mi bilelim artık! ( onu geç ben Locke iyimi kötümü onu çözemedim Very Happy )

7. geçen yıl lost çok fazla ara ile insanları bekletti. bu sene de ön sezon sonrası şubat’a kadar ara vererek sıktı.

8. bir adada mahsur kalmak sıkıcılaşmaya başladı. ( olay bundan ibaret zaten )

9. “amigo kızı kurtar, dünyayı kurtar” dünyanın en dandik sloganı olabilir ama hiç değilse peşinden gidilebilir bir şey. e peki lost’da amaç nedir?

10. son olarak, heroes sonradan eklenen karakterleri akıllıca soktu diziye. ve biliyoruz ki adaya yeni gelenler önceden adada oldukları için değil, hikayeyi doldurabilmek için eklendiler.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Perş. 24 Tem. - 13:16

Eylül'de başlayacak olan Sezon 3'ün adı ''Villains''
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Perş. 24 Tem. - 13:19

Banners..

GiffDaha fazlası için www.myspace.com/nevermind_6 ( kendi tasarladığım Heroes Fan Page adresini ziyaret edebilirsiniz Very Happy -en iyi internet explorer da görüntülenir firefox diil ! )
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

Mesaj Sayısı : 1238
Yaş : 26
Nerden : South Park
Fanatik :
Kayıt tarihi : 20/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Perş. 24 Tem. - 14:11

waoow ! Very Happy süpermiş dvd yapıorus hemen Very Happy çok tşkLer biLgiLer için Very Happy

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://crazyd.wwooww.net
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Perş. 24 Tem. - 18:19

sen alda alcaaını lost çekçes daa Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

Mesaj Sayısı : 1238
Yaş : 26
Nerden : South Park
Fanatik :
Kayıt tarihi : 20/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Perş. 24 Tem. - 18:47

üf yaa Very Happy bi aLamadım Very Happy önce bi monitörü yeniLetmem de Lazım Very Happy çıkarcam hepsini aradan merak etme Very Happy çekeces bütün dvdLeri:D

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://crazyd.wwooww.net
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Perş. 24 Tem. - 18:49

ohoo çD
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

Mesaj Sayısı : 1238
Yaş : 26
Nerden : South Park
Fanatik :
Kayıt tarihi : 20/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Cuma 27 Mart - 13:38

Heroes ,, izLedim artık Laa... Faforim West'ti..Amagaribimi çıkardıLar...Sora

ALehandro yu seviodum o da SyLar a kurban gitti..ViLLainsi bi ara senden aLarım T-Bag...Very Happy

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://crazyd.wwooww.net
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Mesaj Sayısı : 1248
Yaş : 27
Nerden : In Flames
Ruh HaLi :
Müzik :
Fanatik :
Kayıt tarihi : 21/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Cuma 27 Mart - 13:45

Benmde faforim Knox tu.. Tracy öldürdü mk onu Sad Anti Tracy Strauss Sad
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/nemesis__6
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

Mesaj Sayısı : 1238
Yaş : 26
Nerden : South Park
Fanatik :
Kayıt tarihi : 20/07/08

MesajKonu: Geri: Heroes   Cuma 27 Mart - 14:20

He bi de vortex yaratan adam wardı...Very Happy Kendini attı ya vortex'e yazık La kıyamam ben ona ....

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://crazyd.wwooww.net
 
Heroes
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
CrazYD :: EğLence :: Tv - Sinema :: DiziLer-
Buraya geçin: