CrazYD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CrazYD

AnasayfaPortaLGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dil Hakkında Bilgi

2 posters
YazarMesaj
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Ruh HaLi : Dil Hakkında Bilgi Bulutl10
Müzik : Dil Hakkında Bilgi Selmeyg8
Fanatik : Dil Hakkında Bilgi D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802

Dil Hakkında Bilgi Empty
MesajKonu: Dil Hakkında Bilgi   Dil Hakkında Bilgi Icon_minitimeÇarş. 23 Tem. - 17:26

İsveççe İsveç ve Finlandiya'nın güney ve batı sahillerinde 9 milyonu aşkın kişi tarafından konuşulan, bir İskandinav dilidir.

İsveççe Hint-Avrupa dil grubunun, Cermen dil ailesinin Kuzey Cermen koluna aittir. Diğer İskandinav dillerinden Norveççe ile en çok, Danca ile biraz daha az derecede karşılıklı anlaşılabilecek şekilde yakınlık teşkil eder. İzlandaca ile ise daha az benzerdir.

Modern İsveççe, 19. yüzyılda İskandinav dillerinden ayrılmış ve 20. yüzyılda ayrı bir dil olarak kabul edilecek duruma gelmiştir. Bugün, İsveççe bilenlerin %99'u aynı dili konuşur ve yazarlar. Yerel yönetimlerce desteklenmelerine rağmen, farklı şiveler gitgide yok olmaktadır.

İsveççe konuşulan bölgeler

İsveççe İsveç'te 8 milyon İsveçli'nin anadili, 1 milyon göçmenin ikinci dili olmak üzere, bu ülkede yaşayan 9 milyon insan tarafından konuşulur. Finlandiya nüfusunun %5,5uğunun (290 000 kişi) ana dili İsveççedir. Finlandiya'da ana dili Fince olan kişiler arasında da ikinci veya üçüncü dil olarak konuşulur. Estonya nüfusunun % 2si (26 000 kişi) İsveççe konuşur. İstatistiklere göre dünyada ABD'de yerleşik 67 000, diğer ülkelere göç etmiş 200 000 dolayında İsveçli de dahil olmak üzere toplam 9,6 milyon insan İsveççe bilmektedir.
http://www.myspace.com/nemesis__6
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

Fanatik : Dil Hakkında Bilgi 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f

Dil Hakkında Bilgi Empty
MesajKonu: Geri: Dil Hakkında Bilgi   Dil Hakkında Bilgi Icon_minitimeÇarş. 23 Tem. - 17:36

baya konuşan warmış gene ...ben yoktur weya çok azdır sanıodum Very Happy artık çocukLarına feLan öretirsin konuşan çoaLır:D
http://crazyd.wwooww.net
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Ruh HaLi : Dil Hakkında Bilgi Bulutl10
Müzik : Dil Hakkında Bilgi Selmeyg8
Fanatik : Dil Hakkında Bilgi D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802

Dil Hakkında Bilgi Empty
MesajKonu: Geri: Dil Hakkında Bilgi   Dil Hakkında Bilgi Icon_minitimeÇarş. 23 Tem. - 17:37

ehauhe Very Happy yalnız Türkiye'de İsveççe kursu bulmak bulunmaz hint kumaşını bulup pazar malı haline getirmek gibi bişey Very Happy
http://www.myspace.com/nemesis__6

Dil Hakkında Bilgi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-