CrazYD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CrazYD

AnasayfaPortaLGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

2Pac

YazarMesaj
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

Fanatik : 2Pac 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f

2Pac Empty
MesajKonu: 2Pac   2Pac Icon_minitimeSalı 29 Tem. - 23:03

2Pac 2pac_2

Tupac Amaru Shakur
DOB: June 16, 1971 - Brooklyn, NY
DOD: September 13, 1996 - Las Vegas, NV
Boyu: 188 cm Kilosu: 76 kg

Annesi: Afeni Shakur
BabasI: William Garland
Uvey BabasI: Jeral Wayne Williams
AKA Mutula Shakur
KIz Kardesi: Sekyiwa Shakur
Erkek Kardesi: Maurice Harding
(Mopreme of Thug Life)
BuyukbabasI: Elmer "Geronimo" Pratt

Musik GruplarI: One Nation Emcees, Two From The Crew, Strictly Dope, Digital Underground, Thug Life, Outlaw Immortalz/Outlawz

Aliases: MC New York, 2Pac, Makaveli (the don)

Marital Status: Divorced (Keisha Morris) & Engaged (Kidida Jones)

Hayat Hikayesi: Tupac, New York'un Brooklyn eyaletinde dogmustu. Annesi onun ismini daha sonra "Tupac Amaru Shakur" olarak degistirdi. "Tupac Amaru" hintçe "parlayan yilan" demekti; Shakur ise Arapça "sükür". Çocuklugunda ona herkes "siyah prens" derdi ve iki yasindayken babasinin kanli bir araba soygununa karismasi aileyi zor durumda birakmisti. Nereye tasinsalar (Bronx, Harlem) Tupac mutlu olamuyordu. "Hep agladigimi hatirlarim, nereye tasinsak alisamiyordum, büyürken hiç arkadasim olmadi." Oniki yaslarinda, 2pac rol yapmayi, siir yazmayi ve ask sarkilari yazmayi sevmeye basladigi farketti. O siralar ailesi Baltimore'a tasindi ve orda Baltimore sanat okuluna gidip sinema egitimi aldi. Bu okulda 2Pac süper bir potansiyal gösterip ögretmenlerinin gözüne giriyordu ama bu durum fazla sürmedi. O sira Oakland'a (Kaliforniya) tasindilar ve kendisinin tabiriyle "yanlis kalabalikla" orda takilmaya basladi. Onbes yasindayken rape basladi; sarki sözleri yazmaya basladi ve kendine MC New York diyordu. Yirmi yaslarindayken Tupac 8 kere tutuklanmisti ve hatta bunlarin içinde cinsel taciz suçlamasi da vardi. Dahasi, hata dolu ölümlere sebep olmustu. Tupac'in çetesiyle rakip bir çetenin çapraz atesinde 6 yasindaki bi çocuk ölmüstü. Daha sonra Pac, Digital Underground isimli gruba dansçi olarak katildi. Grubun basarili olmasiyla Tupac kendini ünlü yapan "2Pacalypse Now" adli kasedini çikardi. "Brenda's Got A Baby" sarkisiyla kariyeri bir roket gibi firladi. Etkileyici rol yetenegi sayesinde "Juice" isimli bir filmde rol almayi basardi. 2Pac en sonunda ikinci kasedini (Strictly for my N.I.G.G.A.Z.) çikardi. Kasim 1994te bir soygunda 5 el vuruldu. Shakur bu olayda Biggie Smalls ve Puff Daddy'i suçladi. Tupac mucizevi bir sekilde iyilesmis ve 1995te "Me Against the World" kasedini çikarmisti. 2Pac'in rol kariyeri Janet Jacksonla oynadigi "Poetic Justice" filminde doruga çikti. Tupac'in "Above The Rim" ve daha sonra platin ödül alan "Me against the world" ile yükselisi taciz davasiyla son buldu. 2pac suçlu bulunmadan saatler önce silah zoruyla niyeti hala anlasilmamis kisilerce soyuldu. Tupac 1 milyon dolara kefaletle serbest birakildi. Salinisindan sonra elestirilere 2 CDlik "All Eyes On Me" ile cevap verdi ve 6 milyon satti. Bu rakam hiphop müziginde bir devrimdi. "Gridlock'd", "Bullet", ve "Gang Related" filmlerinde yardimci oyunculuk yapti. 7 Eylül 1996 Kaliforniya'da kimligi belirsiz kisilerce vuruldu ve 7 gün sonra öldügü söylendi ama cenazesi halka açik yapilmadi. "Ölümünden" sonra birçok kasedi ve hatta klibi çikti ve hala çikiyor.
http://crazyd.wwooww.net
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

2Pac Empty
MesajKonu: Geri: 2Pac   2Pac Icon_minitimeSalı 29 Tem. - 23:03

7 TEORİSİ

2Pac'in vurulmasi üzerine en büyük tatisma canli mi ölü mü olduguydu. Canli teorileri Pac'in Makaveli - The 7 Day Theory cdsini çikarmasiyla internette basladi. CD kapaginda 2Pac çarmiha gerilmisti. Bu durum bazi insanlari Pacin geri gelecegini inandirdi. Diger bir faktör Pac'in nerdeyse her sarkisinda söyledigi planlardi. Zengin olmak için plan yaptigini söylüyordu.
Iste asagida 2Pac'in yasadigina dair bir çok teori ve solunda da teoriyi çürütecek kanitlar. Siz karar verin.
Canli teorisi Teoriyi çürüten kanit

"I ain't mad at cha" klibi ölümünden bir kaç gün sonra çikti. Bu klipte Pac cennetteki bir melek. Klipte Tupac arkadasiyla beraber bir tiyatrodan ayrilirken vuruluyor. Bu gerçek yasantisindaki vurulusuna çok benziyor. 2Pac gibi bir hayat süren birinin vurulacagi belliydi. Bunu bir çok sarkisinda zaten söylüyordu. Mafya yasam biçiminde de en tehlikeli zaman arabada seyahat anidir.
Çok ilginçtir ki Tupac son klibi Tupacta da ölüyor. Muhtemelen ad degisikligi ve Makaveli CDsi için planlanmis bir sey. Belki de tesadüf.
Yeni albümünden yeni klibi "toss it up" Makaveli ismi altinda çikmisti. Tabi ki o adla çikacak çünkü ismini Makaveli yapti.
Makaveli adinda çikacak ikinci klibi "To Live and Die in LA"di ama nasil oldu da Pac "ölüyken" onlar ikinci klibi çekti? Klip 4 ay önce 96 agustosunda mi çekilmisti? Klip 4 ay önce çekildi.
Makaveli adi altinda çekilmis olan "Mail Mary" klibinde Makaveli yazan bir mezar tasi var ama mezar tasi çatlamis ve önünde bir delik var sanki Makaveli ölümden kalkmis gibi. Tupac klipte oynamadi, klibi Deathrow yapti daha fazla para kazanmak için canli teorisini uydurdular.
Kursunlanma olayinda hiç süpheli yok. Bir çok süpheli var, polis kimin yaptigini bile bildigini söylüyor ama tutuklamak için yeterli kanitlari yok.
Vurulmadan önceki röportajlarinda Tupac "rapi birakmak istedigini ve gangster olup bir kenara çekilmek istedigi" hep söylüyordu. 1994te hapise gittigi zamanda ayni seyi Vibe dergisine demisti.
Tupac nereye giderse gitsin herzaman kursungeçirmez yelek giyerdi ama o gün Tyson kavgasi gibi halka açik bir yerde niye giymedi? Tupac'in koruma görevlisi sicak ve rahatsiz oldugunu, hemde Tupac vücudunu ve dövmelerini gösteremedigi için çok sik giymedigini söylemisti.
Still I Rise Cdsinin Killuminati sarkisinda Pac "Now Biggie die/died every time I ride it's for reasons ... I'm coming back like Jesus" diyor. Kendinin Hz. Isa gibi geri gelecegini söylüyor ve Biggie'nin öldügünü de görebiliyor. (Biggie daha sonra öldü) Biggie die mi died mi dedigi tam anlasilmiyor.
Tupac'in hastenedeyken çekilmis hiç bir resmi yayinlanmadi. Hastanedeyken 6 tane resmi çekildi ama yayinlanmadi.
"Life goes on" sarkisinda Pac kendi cenazesi hakkinda rap yapiyor. Sonuçta herkes ölüyor, Tupac da fazla yasamayacagini biliyordu.
Tupac'in gittigi arbanin sürücüsü Suge Knight sorgulamaya gitmedi. Suge Knight zaten polisi sevmiyordu ve o gece MGM ile bir kavgaya bulasti bu da onun sartli tahliyesinin kurallarini çignemekti. Bu yüzden polisle konusmak istememis olabilir.
Makaveli albümü Kasimin besinde piyasaya çikmisti ve orijinal olarak 6 sarkisi olacagi tahmin ediliyordu ama daha sonra 12 sarkiya kadar uzatildi. Zaten o kasedin 13 sarkisi olacakti, Tupac vurulmadan önce bir röportajinda ondan bahsetmisti. "Friends" sarkisi Deathrow tarafindan kasetten çikarildi.
Tupac'in takma adi Makaveli. Yazilisi biraz farkli olsada, Italyan bir filozof olan Machiaveli kitaplarinda güç kazanmak ve düsmanlari atlatmak için ölüm taklidi yapmayi savunan biriydi. Pac cezaevinde Machiaveli kitaplari okurdu. Kitaplarin adlari da "Book One", "Book Two"ydu. 2Pac'in "All Eyez On Me" Cdlerinin adlari da "Book One" ve Book "Two"ydu. Tüm Outlawz'un takma adi var. Machiaveli'nin "The Prince" adli kitabi, Tupac Baltimore'da Sanat okuluna giderken derslerinin birinde okutulmustu. Tupac'da onun adini aldi.
Tupac'in yeni albümünün adi "The 7 Day Theory" (Yedi Gün Teorisi). Eylül'ün yedisinde vurulmustu; 7, 8, 9, 10, 11, 12sinde yasiyordu ve 13ünde "öldü". Toplam 7 gün. Bu yüzden albümün adi "The 7 Day Theory". Outlawz, Tupac'in o kasedi bir haftada yaptigi için kasedinin adi "The 7 Day Theory" oldugunu söylemisti.
Tupac'in "All Eyez On Me" kasedi 13 Subat 1996da çikmisti. Tupac 13 Eylülde "öldü". Tesadüfe bakin aralarinda tam 7 ay var. Evet, tesadüf.
Tupac resmi olarak ögleden sonra 4:03te "öldü" ve 25 yasindaydi. 2+5=7. 7, Pac'in sansli numarasi gibi görünüyor. Evet.
Yeni albümlerinde Tupac öldügüne dair hiçbir yazi yok. Tupac 1971-1996 gibi. "Ölümünden" sonraki ilk albümünden böyle birsey olmasi daha anlamli olmazmiydi? Bahsedilen tek sey "Exit Tupac enter Makaveli" ki bu da çok süpheli. Kendi kasedine ölümüyle ilgili birsey yazmasi bence garip.
Tupac'in The Seven Day Theory adli albümüyle ayni anda çikan Richie Rich'in "Seasoned Veteran" albümünde Richie ve Tupac'in "Niggaz Done Changed" adli sarkida düetleri var. Bu sarki da Pac "Vuruldum ve öldürüldüm, sana nasil oldugunu anlatamam ama o zencilerin hakettiklerini alacaklarina inaniyorum" diyor. Bu söz Tupac'in Richie Rich albümü çiktiginda ölü olucagini bilmesini kanitliyor. Belki de ölücegini bildigini demek istiyor.
"Makaveli The Don Killuminati The 7Day Theory"deki harfleri karistirirsak söyle bir sey çikiyor: "Ok on tha 7th u think I'm dead yet I'm really alive" Bu da "Tamam, beni ölü sandiginiz 7sinde aslinda canliyim" demek. Burdaki "7si" hastanede kalip ölü olarak ilan edildigi gün olabilir. Dogru ama 2Pac bu cümleyi alip ben bunla nasil bir baslik bulurum diye düsünmüs olamaz. Saçma.
"Heaven Gotta Ghetto" klibinde Tupac'in yasli adamli girdigi arabanin plakasi 61671. Yine 6+1=7 rastlantisi. 7 oluyor ama o Tupac'in dogum günü.
Bir röportajda ABC spikeri Suge Knight'a "Tupac'i kimin vurdugunu bilseniz söyler miydiniz" diye sordu ve Suge da "kesinlikle hayir" dedi. Suge Knight polislerden nefret ederdi tabi ki söylemez.
SanIrIm önce 1994 olayInI anlatmak lazIm.
Hersey 1994 yIlInda 2Pac in vurulmasIyla basladI. New Yorkta kayIt sirketinde bes el vurulmustu.
Bu vurulmada bir çok teoriler var. Medya olay bir soygun olarak gösterdi, onlara göre Tupac da
silahIna davranmIs ve vurulmustu. Ama Tupac'a göre olay çok daha derin...
Tupac'a göre olay "Above The Rim" çekimlerinde baslamIstI. Burda Nigel adlI bir adamla tanIsmIstI
. Nigel de Pac'i Trevorla tanIstIrmIstI. ikiside sözde Black Mafia üyeleriydi ve Badboy
kasetçilige para yardImInda bulunuyorlardI. Tupac'a göre onlar Pac' "olgun" yapmIslardI.
ikisi de Pac'in Badboy kasetçilige katIlmasInI istemisti ama Tupac reddetmisti. Bu belki de
vurulma sebeplerindendi. Hem Tupac bir röportajnda Jacques Agnant isimli arkadasIna laf atmIstI
belki de bu yüzden vuruldu.
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

2Pac Empty
MesajKonu: Geri: 2Pac   2Pac Icon_minitimeSalı 29 Tem. - 23:04

Olaydan bir yIl sonra Stretch ölü olarak bulundu. Tupac, Stretch'i olaya karIstIgI için
suçlamIstI. "Ambitionz Az a Ridah" sarkIsInda "Had bitch ass niggas on my team, so indeed they
wet me up" (takImImda kaltak zenciler vardI aslInda onlar beni vurdu) diyor. Tupac'a göre
yalnIz vurulmasI deil taciz olayI da bir plandI.

Medya bu olay hep çarpIttI ve Dogu/BatI savasInI yazdIlar. Tupac direkt olarak hiçbir
zaman Biggie'yi ve Puffy'i suçlamadI. Onlar Pac'in arkadaslarIydI ama onu hiç uyarmadIlar.
Tupac cezaevine girdiginde onu ziyaret etmediler yani Pac'a göre onu "terkettiler" ve "onun
yerini almaya çalIstIlar".

röportaj olay sonrasI vibe dergisi tarafIndan yaplp, yayInlanmIstIr.

Bizi Quad Stüdyosundaki o geceye geri götürebilir misin?

2pac:Vuruldugum geceye mi? Tabii. Ron G. New Yorkta bir DJ. Bana evine gelip gelemiyecegimi sordu.
Bir sarkI yapmamI istedi. Beni tabi gelirim dedim. Eve ben, Stretch ve birkaç arkadasI gittik.
sarkIyI yaptIktan sonra Booker isimli adamdan telefon aldIm. Bana Little Shawn'un kaseti için
bir sarkI yapmamI söyledi. Ben de "peki, bana 7000 dolar verin yaparIm" dedim. "Param var, gel"
dedi. Biraz ot içtim beni yine aradI. "Nerdesin, niye gelmiyon" dedi. Ben de "geliyom bekle"
dedim.

Onu tanIyor muydun?

2pac:Onunla birkaç arkadas aracIlIyla tanIsmIstIm. ArtIk kirli isleri bIrakmak istiyordu,
bu yüzden ona iyilik yaptIgImI sanIyordum. Onu yönü sormak için aradIgmda "param yok" dedi.
Ben de "paran yoksa gelmiyorum" dedim. Telefonu kapattI ve yine aradIlar. "Andre Harrel'i
arIyacam, parayI alIcagInI kesinletiricem ama parayI kendi cebimden vericem" dedi. Ben de
"peki geliyorum" dedim. Binaya dogru giderken biri üst kattan bagIrdI. Lil Ceasard. Biggie'nin
arkadasI. Bu yüzden rahatladIm.

Yani binaya girmek...

2pac:Korktum çünkü bu adam kavga ettigim birini tanIyordu. Polise söylemek istemedim ama bütün
dünyaya söyleyebilirim. Nigel beni Bookerla tanIstIrmIstI. Herkes paramIn az oldugunu biliyordu.
Bütün konserlerim iptal ediliyordu, kasetlerden aldIgIm paralar avukatlara gidiyordu,
filmlerden aldIgIm paralarda ailem için gidiyordu. Bu yüzden millet için rap yapIyodum ve para
kazanIyordum.

Nigel denen kisi kim?

2pac:Above The Rim çekimlerinde bütün gün onla eglenirdik. Bana geldi ve "sana bakIcam artk basIn
belaya girmeyecek" dedi.

Nigel'in diger adI da Trevor deil mi?

2pac:Evet, Trevor diye biri var ama Nigel her iki adI da kullandI. Onlara yakInlastIm. Beni
alIsverise götürdüler, Rolex ve mücevherler aldIm. Beni olgunlastIrdIlar. Brooklyneki tüm
gangsterlerle tanIstIrdIlar. Nigel'in ailesiyle tanIstIm, çocugunun dogum günü partisine gittim.
Ona güvendim. AnlIyo musun? Nigeli de filme almaya çalIstIm ama istemedi. Bu çok garip geldi
bana. Hiç bir film de oynamak istemeyen zenci görmemsitim.

Vurulma gecesine dönelim mi, yanInda kimler vard?

2pac:ArkadasIm Stretch, adamI Fred, kIz kardesimin erkek arkadasI Zayd. Korumam yok zaten. Stüdyoya
gittigimizde darda asker kIyafetli biri vardI. SapkasI yüzünü kapatIyordu, kapIya gideken
bakmadI. Hiç bir zencinin kskançlIkla ya da saygIyla bana selam vermedigini görmemistim. Bu
adam sadece kim olduguma baktI ve yine kafasnI indirdi. Lobide bana birsey olabilecegini hiç
düsünmemistim. KapInIn açIlmasInI beklerken de içerdi bi adam vardI o da hiç bakmadI.

BunlarIn ikisi de siyah?

2pac:Evet 30 yaslarInda siyah adamlar. Ben de "bu adamlar Biggie için güvenlik heralde" diye düsündüm
çünkü asker giysilerinden Brooklynli olduklar belliydi. Sonra "Biggie'nin arkadaslarI bile
beni seviyor bu adamlar niye hiç bakmyorlar" diye düsündüm. Asansörün dügmesine bastm. Bu
arada içeri 9mmlik tabancalarla birileri girdi. "Kimse kIpIrdamsIn, herkes yere, ne bokunuz
varsa verin" dediler. Ne yapmalIyIm dedim kendi kendime. Stretch'in kavga edicegini sanIyordum
çünkü Stretch onlardan çok daha uzundu. Zenciler soyguna gittiklerinde ilk en büyük zenciyi
vururlar ama Stretch'e dokunmadIlar, hemen bana dogru geldiler. Herkes patates gibi yere düstü,
ben donup kaldIm. Cesur oldugumdan filan degil sadece yere inemedim. Beni aramaya basladIlar
silahlImIyIm diye. "Mücevherlerini çIkar" dediler.ÇIkarmadm. AçIk derili adam benim üstümdeydi,
gazete okuyan adamda Stretch'in üstündeydi ve benim üstümdeki adama "vur o..spu çocugunu, s..tir
et" dedi. O zaman biraz tIrstIm çünkü adam silah mideme tutuyordu. Tüm düsündügüm sidik kesemdi
. Silah biraz yana itmek için elimle hamle yaptIm, ates etti, ayagmda hissettim. T.aklarImdan
vuruldugumu bilmiyordum. Yere düstüm. "Pac ölü taklidi yap" diye düsündüm. Beni tekmelemeye
basladIlar. Ates etmeyin demedim, hiç sesimi çIkartamadIm. EsyalarImI ben yerdeyken kapmaya
basladIlar. Gözlerim kapalIydI ama titriyordum, durum beni titretiyordu. O sIra kafamIn
arkasInda çok kuvvetli birey hissettim. Beni tekmelediler veya silahIn arkasIyla vurduklarnI
sandIm. Hersey beyazlastI, bembeyaz. Hiçbir sey duymuyordum, hiçbir sey hissetmiyordum. içimden
bilincimi yitirdim dedim ama bilinçliydim. Onu bir daha hissetim. Simdi duyabiliyordum,
görebiliyordum. Bilincim yerine gelmeye baslamIstI. Bir daha yaptIlar, yine bilincimi yitirdim,
hersey beyaz oldu, bana vurdular yine bilincim yerine geldi.
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

2Pac Empty
MesajKonu: Geri: 2Pac   2Pac Icon_minitimeSalı 29 Tem. - 23:04

Konusurken adlarInI söylemediler mi hiç?

2pac:HayIr, ama beni tanIyorlardI yoksa aramazlardI. Bana çok kIzmIs gibiydiler; tekmelemelerini
hissettim baska hiç kimseye vurmadIlar. Ben de "ohh o..spu çocugu, oh, ahh" diyordum. Çok sert
tekmeliyorlardI. Bilincimi yitirdigimde kafamda kan filan hiçbir sey hissetmiyordum tek
hissettigim karnImIn çok pis acImasIydI. KIz kardesimin erkek arkadasI beni çevirdi ve "iyi
misin" dedi. Ben de "vuruldum, vuruldum" dedim. Fred de vuruldugunu söylüyordu ama o kursun
benim bacagImIn içinden geçen kursundu. Ayaga kalktIm ve kapIya dogru yürüdüm orda duran bir
polis arabasI gördüm. "polis geliyo ben daha üst kata çIkamadIm" dedim. Topalliyordum, hiçbir
sey hissetmiyordum. Uyumustum. Üst kata çIktIgImIzda çevreme baktIm ve çok korktum.

Neden?

2pac:Çünkü Andre Harrel ordaydI, Puffy, Biggie. Nerdeyse 40 zenci vardI. Hepsinin üzerinde mücevherler
vardI, benimkilerden fazla. Booker gördüm. Yüzü beni gördügüne arm gibiydi. Neden ki? Ben
zile basIp üstte çIkacam söylemistim. Little Shawn aglamaya basladI. Kontrolsüzce aglIyordu.
"Aman TanrIm, Pac oturmalIsIn" dedi. Garip hissediyordum. Acaba niye oturmamI istiyorlar diye
düsündüm.

Çünkü 5 el vurulmustun.

2pac:Kafamdan vuruldugumu daha bilmiyordum. Hiçbir sey hissetmedim. Pantolonumu açtIm, Karl Kani
(bi giysi markasI) pantolonumun üstünde barutu ve deligi görebiliyordum. Pantolonumu indirmek
istemedim çünkü s*kimin orda olup olmadIgInI bilmiyordum. Sadece bir delik gördüm ve "bana biraz
ot yuvarlayn" dedim. KIz arkadasImI aradIm ve "vuruldum, annemi ara ve ona da söyle" dedim.
Kimse bana yaklasmadI, hatta bakmIyorlardI bile. Andre Harrel bakmIyordu. Son 2-3 gün onla
yemege çIkardIm. New York Undercover çekimlerine beni davet etmisti, bana is bulacagInI
söylemisti. Puffy de arkada duruyordu. Puffyi de tanIyordum. Biggie çIkmadan ona ne kadar
yardIm ettigimi bilir.

Ordakiler üzerindeki kanlarI gördüler mi?

2pac:Bana "basIn!, basIn kanIyor" demeye basladIlar. Ben silahla kafama vurdular sandIm. Sonra
ambulans ve polisler geldi. ilk gördügüm polis taciz davasInda bana karsI kürsüyü alan polisti.
Yüzü gülüyordu ve t*aklarma bakIyorlard. "Ne var ne yok, Tupac, nasIl gidiyor" dedi.

Belleuve Hastanesine vardgImIzda doktor "Aman TanrIm" dedi. Ben de "ne, ne var" diyordum.
Diger doktorlara "suraya bakIn, surdaki barut", kafamdan bahsediyorlardI. "surasI giris yarasI,
surasI da çIkIs". Öyle yaptIgI zaman delikleri hissettim. Bayldm noktalar oralardI. Kendi
kendime "s*ktir, beni kafamdan vurmuslar" dedim. "Ne kadar sanslIsIn bilemezsin, 5 kere
vurulmussun" dediler. Bu çok garipti. inanmak istemedim. Ben sadece ilkini hatIrlayabiliyordum
sonra hersey beyazlasmIstI.
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

2Pac Empty
MesajKonu: Geri: 2Pac   2Pac Icon_minitimeSalı 29 Tem. - 23:05

Hiç ölecegini düsündün mü?

2pac:HayIr, yemin ederim ki. O zencilerin silah ilk çekislerinden beri Allah'In beni korudugunu
hissettim. Beni tek inciten sey Stretch'in ve digerlerinin yere yatmalarIydI. Kursunlar acItmadI.
AslInda iyilesene kadar hiçbir sey acItmadI. Yürüyemedim, kalkamadIm ve elim s*kilmisti.
Gazetelere bakIyordum ve hepsi hakkImda yalan söylüyordu.

Seni en çok sIkan haber hangisiydi?

2pac:Ben en çok sIkan sey, olayI benim planlamIs olmamdan bahseden bir herifti. Onu okudugumda
bebek gibi, kancIk gibi aglamaya basladIm. inanamadIm. Beni parçaladI. Sonra haberler üzerimde
silahmIn ve otumun oldugunu söylüyorlardI. Kurban ben oldugum halde olayI ben yapmIsIm
gibi gösteriyorlardI.

O zamana kadar çok agrIn oldu mu?

2pac:Evet basIm agrIyordu, bagararak uyanIyordum. Kabuslar görüyordum. Rüyalarmda hala beni
vuruyorlardI. Tek gördügüm sey o zencilerin silah çekisleri ve adamIn "o o...pu çocugunu vur"
demesiydi. Sonra çok pis terlemis olarak kalkIyordum ve basIm agIrIyordu. Bellevuedeki
psikiyatrist buna travma-sonras stres dedi.

Hastahaneden ne zaman taburcu oldun?

2pac:Diger gece. Bana yardIm ediyorlardI ama ben bilim tasarIsIymIsIm gibi hissettim. içeri gelip
s*kime bakIp duruyorlardI. Bu da pek iyi bir durum degildi.
Belleuve'den ayrIldIm ve New York'a gittim. Bana bir telefon verdiler ve burda güvencedesin,
kimse burda oldugunu bilmiyor dediler. Sonra telefon çaldI ve biri "Hala ölmedin mi" dedi.
Bu o...pu çocuklarnIn hiç insafI yok. Ailem beni güvenli bir yere götürdü. Onlar New York'ta
benimle ilgilenen tek kisi.

Tupac 16 haziran 1971 de Brooklyn de dogdu.Gercek ismi Lesane Parish Crooks du.12 yIl harlemde 27 sokakta yasadI.Ve harlem icin ''DunyanIn en b.ktan yeri''diyor.1986 yIlInda baltimor sanat okulunda okuyordu.O sIralar en yakIn arkadasI Jada idi.ZamanInIn cogu Jada ile geçiren pac jada ile okula gitmeyi cok sevdigini soyluyor ve jada yIda cok sevdigini ekliyor.O dönemler Mc New York lakabI ile siir ve sarkI sozlerini yazdI.
1988 yIlInda Pac ailesiyle californiaya tasIndI.1991 yIlInda Digital Underground a katIldI ve D.Undergrounnd la turnelere cIkt.Hit parcalar ise same song oldu.Ve bu arada hiphop partilerininde aranan ismi olmustu.
1991 ekim ayInda pac ilk filmini cevirdi Nothing But Trouble.Film America BoxOffice inde $20 milyon dolar sattI.
Bu tarihdede ilk solo albumunu cIkardI.Albumun adI 2Pacalypse Now du.Bu albumle AltIn xxx kazandI.
1993 subat ayInda STRICTLY 4 MY N.I.G.G.A.Z çIkardI ve Platin xxx kazandI.Bu albumle artk kendini kanItlamIst.AyrIca bu album 1 milyon da kopya satt.Temmuz 1993 yIlInda Janet Jackson ile Poetic Justice de oynadI.
Bu film ameika BoxOffice inde $25 milyon dolar sattI.Film ayrIca bir iliskiyide baslattI.Pac ve Janet bir sure birlikte
oldular sonra ayrIldIlar.Ayrlktan sonra Janet VIH testi oldu ve olayada basInda genis yer verdi.1994 yIlInda ise pac arkadaslarI ile bir bayan hayranIna tecavuz ettigi suclamasyla yargIlandI!!! .Durusmada pac ''Beni sadece TanrI YargIlar''dedi ve bir cok kisiye gore o artIk bir ilahdI.4 yIl hapisten sonra(Kefalette serbest bIrakIldI.) Nisan 1995 de ME AGAINST THE WORLD ile Bilboard da 1 numaraya oturdu.Bu albumun favori sarkIsI ise Dear Mama oldu.Ve bu parçayada klip cekildi.Bu album 2 milyon sattI ve double platinum kazandI.Ekim 95 de New York da All Eyez On Me
yi cIkardI ve albuml bir stti yani Cd ve kitap.Bu albumde 9 milyon kopya sattI.
Ve Makaveli albumu piyasaya cIkmadan 7 gun once öldü.Bu albumde 5 milyon kopya satt.Ocak 1997 de Pac in oynadIgI GrildLock'd yayInland.97 yIlIndada Gang Related yayInlandI ve film in sonunda Tupac Shakurun anIsIna yazyordu.Pac in filmleri ulkemizdede yayInlandI Poetic Justice CINE5 ve TRT2 Gang Related CNE5 ve ATV
GrildLock'd ise TeleOnda yayInlandI.97 yIlInda Afeni(annesi)Pac in hayranlar için Aramu Record altInda bazI albumlerini tekrar yaynlattI.1998 yIlInda Amaru Record dan cIkan Greatest Hits 9 milyon kopya satt.1999 yIlInda MTV muzik odullerinde Afeni konusma Pac hakIkInda konusma yaptI.Ve Afeni pac in siir kitabInI piyasaya surdu kitap 150,000 kopya sattI.AralIk ayInda Amaru record tarafndan STILL I RISE ve 2Pac + The Outlawz piyasaya suruldu bu albumler 1 milyon satt.2000 yIlInda MTV Muzik odullerinde Pac anIldI.Ve bu yil ( 2001 )Until The End Of Time piyasada.
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

2Pac Empty
MesajKonu: Geri: 2Pac   2Pac Icon_minitimeSalı 29 Tem. - 23:05

ALINTI

2Pac
1 sayfadaki 1 sayfası