CrazYD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CrazYD

AnasayfaPortaLGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Benjamin Button

3 posters
YazarMesaj
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

Fanatik : Benjamin Button 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f

Benjamin Button Empty
MesajKonu: Benjamin Button   Benjamin Button Icon_minitimePaz 29 Mart - 21:45

Benjamin Button BenjaminButton
Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi, F. Scott Fitzgerald’ın 1922 yılındaki çıkarttığı kısa öyküden uyarlanmış 2008 yapımı film. Yönetmeni David Fincher, senaryo yazarı ise Oscar ödüllü senarist Eric Roth'dur. Filmin başrollerini Brad Pitt ve Cate Blanchett paylaşmıştır. Ayrıca en iyi film dalında Oscar Ödüllerine aday gösterilmiştir. Fakat kazanamamıştır.

11 Kasım 1918'de, New Orleans insanları 1. Dünya Savaşı'nın bitişini kutlarken, bir bebek 86 yaşındaki bir adamın fiziksel görünüşü ile doğar. Bebeğin annesi doğumdan kısa bir süre sonra ölür ve babası, Thomas Button, bebeği alır ve onu huzurevinin önüne bırakır. Huzurevinde çalışan Afrikalı-Amerikan çift Queenie (Henson) ve Tizzy (Ali) bebeği bulurlar. Hamile kalamayan Queenie, bebeği kendi üstüne almaya karar verir. Bebeğe Benjamin ismini verir.

Hikâyenin akışında, Benjamin'in fiziksel gelişimi başlar. 1930'da, hâla yetmişlerinde görünürken büyükannesi huzurevinde yaşayan Daisy (Fanning) ile tanışır. Benjamin ve Daisy birlikte oynarlar.

Birkaç yıl sonra, Benjamin, Kaptan Mike nedeniyle New Orleans rıhtımındaki bir römorkörde çalışmaya gider. Boş zamanlarında, Mike Benjamin barlara ve genelevlere götürür. İlk gittiğinde Benjamin, babası olduğunu belli etmeyen Thomas Button'la tanışır. Sonra, uzun dönem iş için New Orleans'tan ayrılır.

Rusya'da, Benjamin, Elizabeth Abbott (Tilda Swinton) adlı bir İngiliz kadınla tanışır ve ona aşık olur. Yeni evli Elizabeth eşiyle birlikte İngiliz hükümeti adına casusluk işinde çalışıyor; fakat Benjamin'le bir işi vardır. Bir gün, 8 Aralık 1941 sabahında (Pearl Harbor Saldırısı'ndan sonra) Elizabeth beklenmedik şekilde ayrılır ve arkasında bir not bırakır: Seninle tanışmak güzeldi.

1945'te, Benjamin New Orleans'a döner ve yine Thomas Button'la tanışır. Thomas kendisinin babası olduğunu söyler ve Benjamin'e ev, Button aile şirketini de içeren bütün servetini miras olarak bırakır.

Benjamin, Daisy'nin New York'ta başarılı bir dansçı olduğunu öğrenir. Benjamin, New York'a Daisy ile tanışmaya gittiği zaman, Daisy'yi başka bir dansçıya aşık olmuş olarak bulur. Sonra, Paris'teki dans turu sırasında, dans kariyerini engelleyen, bir araba kazası geçirir. Benjamin Daisy'nin arkadaşlarından birinden telgraf alır ve hemen onu bulmak için Paris'e gider. Daisy'nin Benjamin'i gördüğündeki ilk yorumu Mükemmelsin olur. Sonra Daisy, Benjamin'e sırtını döner ve hayatından çıkmasını söyler. Daha sonra, Daisy, güçlü fiziksel terapilerden geçerek yürümeye yeteneğine tekrar kavuşur.

1962'de, Benjamin New Orleans'a geri döner, yeniden Daisy ile görüşür ve ona aşık olur. Benjamin, Thomas Button'dan miras kalan evi satar ve Daisy ile bir dubleks apartmana taşınırlar. Çift, Daisy'nin yaşlanırken Benjamin'in gençleşmesi olayıyla mücadele ederler. Birkaç yıl geçer, Daisy bir kız doğurur: Caroline. Benjamin, devamlı ters yaşlanma nedeniyle, uzun süreli gerçek bir baba olamayacağına inanır ve Caroline bir yaşına geldiğinde, bütün servetini ve ait olduklarını Daisy'ye bırakıp ayrılmaya karar verir.
http://crazyd.wwooww.net
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

Fanatik : Benjamin Button 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f

Benjamin Button Empty
MesajKonu: Geri: Benjamin Button   Benjamin Button Icon_minitimePaz 29 Mart - 21:46

Bilmiyom yaa... beenmedim sanırım bu fiLmi...Pek etkiLemedi beni...Beenen beenir ama ben fazLa beenmedim ....
http://crazyd.wwooww.net
KıvırcıK_MaruL
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi

Ruh HaLi : Benjamin Button Deli10
Müzik : Benjamin Button Selmeyg8
Fanatik : Benjamin Button 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013

Benjamin Button Empty
MesajKonu: Geri: Benjamin Button   Benjamin Button Icon_minitimePtsi 30 Mart - 9:37

Bence baya güzel Smile) .. Ben beyendim Very Happy
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Ruh HaLi : Benjamin Button Bulutl10
Müzik : Benjamin Button Selmeyg8
Fanatik : Benjamin Button D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802

Benjamin Button Empty
MesajKonu: Geri: Benjamin Button   Benjamin Button Icon_minitimeSalı 31 Mart - 11:10

Gzd ne diyon ya Very Happy Böyle bi filme kötü denmez ya,, kurgusu süper bikere.. Hele brad pitt bebek olduğunda sevgilisinin elinden tutup yürüdüğü sahne, off..
http://www.myspace.com/nemesis__6

Benjamin Button
1 sayfadaki 1 sayfası