CrazYD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CrazYD

AnasayfaPortaLGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Büyük İskender

YazarMesaj
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Ruh HaLi : Büyük İskender Bulutl10
Müzik : Büyük İskender Selmeyg8
Fanatik : Büyük İskender D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802

Büyük İskender Empty
MesajKonu: Büyük İskender   Büyük İskender Icon_minitimeCuma 27 Mart - 16:38

Büyük İskender 2cf2k52

Tür : Savaş / Dram / Macera
Gösterim Tarihi : 26 Kasım 2004
Yönetmen : Oliver Stone
Senaryo : Oliver Stone
Görüntü Yönetmeni : Rodrigo Prieto
Müzik : Vangelis
Yapım : 2004, ABD , 173 dk.

Oyuncular

Colin Farrell (Büyük İskender) , Anthony Hopkins (Ptolemy) , Angelina Jolie (İskender'in annesi) , Rosairo Dawson (İskender'in karısı Roxanne) , Jared Leto (Hephaestion) , Gary Stretch (Cleitus) , Val Kilmer (Philip) , Jonathan Rhys-Meyers (Cassander)
Büyük İskender tarihin en güçlü komutanlarından biri. Genç yaşlarından itibaren iktidarını göstermeye başlamıştır. 8 yıl içinde sevgilisi ve veziri Hephaestion ile Pers İmparatorluğu'nu yıkarak büyük bir imparatorluk kurmuştur. Başarısı üzerine pek çok hikaye anlatılmaktadır. Ama orduları yönetme konusundaki başarısı ve cesareti tarih kitaplarına geçmiştir.

Film dünyanın en büyük imparatorunun, hırsı ve aşk yaşamı üzerinde durmayı hedefliyor.

dvdsini alıp izledim bu filmi.. Bittikten sonra neden bu kadar düşük puan aldığını anlayamadım filmin. Belki benim gözümde Colin Farrell olduğu için zaten artı puanı en baştan kazanmıştı. Ama aldığı puanı kesinlikle hak etmiyor. En basidi üstünde durulmamasına rağmen içinize işleyen yasak bir aşk var filmde.. Bilmiyorum savaş sahneleride çok iyiydi. Bence sağlam film. Ama çoğu kişiye sıkıcı gelebilir.
http://www.myspace.com/nemesis__6

Büyük İskender
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-