CrazYD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CrazYD

AnasayfaPortaLGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Brokeback Mountain

2 posters
YazarMesaj
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Ruh HaLi : Brokeback Mountain Bulutl10
Müzik : Brokeback Mountain Selmeyg8
Fanatik : Brokeback Mountain D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802

Brokeback Mountain Empty
MesajKonu: Brokeback Mountain   Brokeback Mountain Icon_minitimeCuma 27 Mart - 17:15

Brokeback Mountain 2vulev7

Tür : Romantik / Dram
Gösterim Tarihi : 24 Mart 2006
Yönetmen : Ang Lee
Senaryo : Larry McMurtry , Diana Ossana , E. Annie Proulx (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Rodrigo Prieto
Müzik : Gustavo Santaolalla , Marcelo Zarvos
Yapım : 2005, ABD , 130 dk.

Oyuncular

Jake Gyllenhaal (Jack Twist) , Heath Ledger (Ennis Del Mar) , Michelle Williams (Alma Beers Del Mar) , Anne Hathaway (Lureen Newsome Twist) , Randy Quaid ( Joe Aguirre) , Linda Cardellini (Cassie Cartwright) , Scott Michael Campbell (Monroe) , Anna Faris (LaShawn Malone) , Scott Michael Campbell (Monroe)
Genelde kadınlarla vakit geçirmeyi seven iki sert erkek, Brokeback Dağı civarında bir çiftlikte tanışır ve birlikte vakit geçirmeye başlar. Zamanla aralarındaki ilişki, dikkat çekici bir derinlik ve duygusal bir boyut kazanır.

Biri çiftçi, diğeri ise rodeo kovboyu, farklı karakterlerine rağmen birbirlerine bağlanırlar. Yaşam boyu sürecek olan bu ilişki, kimi zaman kopmalar ve ayrılıklar yaşayacak fakat yeniden iki aşığı buluşturacaktır. Ortaya, kulaktan kulağa yayılacak, aşka dair güçlü tonlar barındıran efsanevi bir hikaye çıkacaktır.

Pulitzer ödüllü E. Annie Proulx imzalı, kült bir kısa hikayeden uyarlandı. Ang Lee, Jane Austen'den Hulk'a uzanan farklı uyarlama denemelerine şimdi de uzun yıllar unutulmayacak, eşcinsel bir aşk hikayesi ekledi. Lee'nin popüler kültür ile sanat arasındaki yolculuklarının en ilginç ürünlerinden birisi, aynı zamanda eşcinsel temalı sinemanın da dönüm noktalarından birisi olacak gibi gözüküyor.

Son olarak, yapımın 2005 Altın Aslan ödülünü aldığını belirtelim.

Film bittikten sonra 15 dk monitöre bakıp ağladım, yine izlesem yine içim acır. Süper, süper,süper Brokeback Mountain 347379 Heath aşıkım sana Very Happy
http://www.myspace.com/nemesis__6
IceBLue
קคtг๏ภ
קคtг๏ภ
IceBLue

Fanatik : Brokeback Mountain 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f

Brokeback Mountain Empty
MesajKonu: Geri: Brokeback Mountain   Brokeback Mountain Icon_minitimeCuma 27 Mart - 18:43

Gerçi Heath Ledger için yaptıqım yorumda biras bahsettim ama gene yazıyim....

GayLer MayLer ama iyi fiLm beya...Dağda zaten kim oLsa aynı şeyi yapar heraLde Brokeback Mountain 121532

Ben Heath'i sana bırakıorum da öbür adam da hiç fenA değiL yaLnız Rolling Eyes

Heath'in aksanı çok güzeL (Y) onun dışında....Karısına acıdım La...Kadın ne desin ki şimdi ... Very Happy
http://crazyd.wwooww.net
T-Bag
Yönetim KuruLu Üyesi
Yönetim KuruLu Üyesi
T-Bag

Ruh HaLi : Brokeback Mountain Bulutl10
Müzik : Brokeback Mountain Selmeyg8
Fanatik : Brokeback Mountain D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802

Brokeback Mountain Empty
MesajKonu: Geri: Brokeback Mountain   Brokeback Mountain Icon_minitimeCuma 27 Mart - 19:30

heie görüyo ya onları öyle..
süt dökmüş kedi gibi bakıyo sonra Very Happy
Ben acımadım walla, adamlar seviyo napsınlar Very Happy
http://www.myspace.com/nemesis__6

Brokeback Mountain
1 sayfadaki 1 sayfası